Montaż moskitiery okiennej i balkonowej to prosty, ekologiczny i jednocześnie skuteczny sposób na pozbycie się z domu czy mieszkania niechcianych owadów. Nieproszeni goście w postaci pszczół, much czy komarów mimo niewielkich rozmiarów potrafią zepsuć rodzinny obiad, popołudniową drzemkę czy seans filmowy.

Bazą każdej moskitiery na okno jest siatka z włókna węglowego o niewielkich oczkach, przez które nie przedostanie się nawet najmniejszy owad (istnieją aż 4 rodzaje siatek do wyboru!). W połączeniu z aluminiową ramą tworzą one prosty, skuteczny i trwały produkt, który jest inwestycją na kilka sezonów. Nie straszne im opady deszczu, wysokie temperatury czy wiatr. Wiele z nich wręcz mogą pozostać na oknach przez cały rok, bez konieczności demontażu po sezonie.

Oto najważniejsze zalety rozwiązania:

swoboda w wietrzeniu wnętrz także wieczorem,

spokojny sen bez irytującego bzyczenia,

ochrona przed owadami bez utraty widoczności na zewnątrz (szczególnie ważne dla alergików!),

bezpieczeństwo zwierząt (odpowiednia siatka uniemożliwi pupilowi wydostanie się na zewnątrz),

wytrzymały produkt nie psujący estetyki okna,

brak ryzyka przenoszenia przez owady bakterii,

brak bolących i swędzących ukąszeń,

brak konieczności stosowania szkodliwych środków chemicznych.

Moskitiery okienne występują w kilku odsłonach, które różnią się od siebie zarówno sposobem montażu, jak i sterowania. To, na który model się zdecydujesz zależy od estetyki istniejącej już aranżacji, koloru stolarki okiennej czy możliwości instalacyjnych. Wybierając idealną siatkę na owady warto upewnić się, czy po jej zamontowaniu będziemy mogli swobodnie korzystać z okien. W naszej ofercie znajdziesz moskitiery:

rolowane: wyróżnia ją sposób obsługi, który pozwala oszczędzić dużo miejsca – porusza się po bocznych szynach, chowa do estetycznej kasety umieszczonej na górze.

plisowane: wyobraź sobie roletę plisowaną, tylko zamiast poliestrowej tkaniny, podstaw siatkę z włókna węglowego – porusza się w pionie, składając się w subtelną harmonijkę.

ramkowe: najprostszy model moskitiery, który zamontowany jest do okna na stałe.

dachowe: dedykowane oknom na poddaszu, które mogą być zamykane na dwa sposoby – standardowy na dole prowadnic, lub hakowy pozwalający zatrzymać siatkę na dowolnej wysokości okna.

Moskitiery drzwiowe

Podobnie jak w przypadku moskitier okiennych, modele drzwiowe różnią się od siebie zarówno sposobem sterowania, jak i montażem. Skonstruowane są tak, aby maksymalnie odgrodzić owadom drogę do domów i mieszkań, bez konieczności zamykania okien na cały dzień i noc. Dzielą się one na:

ramkowe na zawiasach: model, który otwiera się, jak standardowe drzwi. Montuje się je na przykręcanych do ościeżnic zawiasach, na których osadza się całą konstrukcję.

rolowane: składające się dzięki szynom do bocznej, estetycznej kasety.

przesuwne: poruszające się na dolnych i górnych szynach. Występują w dwóch odsłonach – jednoskrzydłowej (polecanej, gdy korzystamy tylko z jednej części drzwi) i dwuskrzydłowej (dedykowanej posiadaczom dużych balkonów czy tarasów, którzy otwierają drzwi na całą szerokość).

magnetyczne: najprostsze modele moskitiery drzwiowej składające się z dwóch części siatek, które łączy ze sobą silny magnes umieszczony na ich środku.