Profile Softline 82 MD należą do najnowocześniejszych profili, posiadają wysoką efektywność energetyczną. Ich współczynnik przenikania ciepła ma wartość 1,0 W/m²K. Przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,7 W/m²K i Psi=0,05 W/mK okno referencyjne będzie miało Uw=0,92 W/m²K, co odpowiada wymogom stawianym domom energooszczędnym.
Z pakietem szybowym o Ug=0,5 W/m²K i Psi=0,037 W/mK okno referencyjne osiągnie Uw=0,76 W/m²K, co pozwala montować je w domach w standardzie pasywnym.

W profilu Softline 82 MD ścianki zewnętrzne mają grubość 3 mm, co sprawia, że zgodnie z normą PN-EN 12608 są zaliczone do klasy A.

W ramie znajduje się 7 komór, natomiast w skrzydle 6. W obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.

Złożenie ramy i skrzydła ma wymiar od 114 mm. Może być większy w przypadku dużych konstrukcji, specyficznych wymagań statycznych, szczególnego usytuowania obiekcie budowlanym i wynikającej z nich konieczności doboru odpowiednich profili.

Profile Softline 82 MD są przystosowane do dwu- i trójszybowych pakietów. Zestawy szyb zespolonych mogą mieć od 24 do 52 mm. Pakiet szybowy osadza się w profilu na dużej głębokość, czyli 25 mm, dzięki czemu okno ma lepsze właściwości cieplne i jest mniej narażone na wykraplanie się pary wodnej.

W profilach Softline 82 MD, montowane są trzy uszczelki: zewnętrzna, wewnętrzna oraz środkowa, która poprawia parametry ochrony akustycznej i termicznej. Uszczelki mogą być w kolorze czarnym, szarym lub karmelowym, co pozwala dopasować je do kolorystyki profili.

Profile Softline 82 MD mają 13-milimetrową oś wrębu okuciowego, dzięki czemu można w nich zamontować dowolne okucia oraz elementy specjalistyczne, a także antywłamaniowe.