Profile produkowane są w kilku wariantach, dzięki czemu skrzydła okien mogą być w różnym stopniu zlicowane z ramą:

  • Standard – skrzydło i rama nie są zlicowane, mają lekko zaokrąglone krawędzie i są jednolicie wykończone.
  • Oval – skrzydło jest półzlicowane z ramą, ma mocno zaokrąglone krawędzie, rama zaś jest tylko lekko zaoblona.

Profile Perfectline wyposażone w pakiet szybowy z ciepłą ramką o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 1,0 W/m²K, pozwalają zbudować okna o Uw= 1,2 W/m²K. Jeśli szyba zespolona będzie miała jeszcze lepsze parametry ciepłochronności, to U całego okna może być niższe niż 1,0 W/m²K.

Profile mają zewnętrzne ścianki o grubości 3 mm , co pozwala je zaliczyć do Klasy A, według standardów RAL.

Perfectline to profile produkowane w całości w systemie 5-komorowym.

Profile skrzydeł oraz ram mają łącznie zaledwie 118 mm wysokości, dzięki czemu powierzchnia szyby jest większa, a pomieszczenia lepiej doświetlone.

W profilach Perfectline można obsadzać szyby zespolone o grubości od 6 do 42 mm. Przy zastosowaniu dodatkowego elementu – nawet do 49 mm.Z odpowiednim pakietem szybowym oraz przy prawidłowym montażu, okna z profilami Perfectline spełniają wymagania klasy 6 izolacji akustycznej (tłumienie hałasu do 50 dB). Sprawdzają się więc w budynkach usytuowanych np. w pobliżu dróg szybkiego ruchu.

Głębokość montażu pakietu szybowego w profilach wynosi 21 mm, dzięki czemu okna są mniej podatne na roszenie. Są też trudniejsze do sforsowania.

W profilach Perfectline zastosowano dwie uszczelki – zewnętrzną i wewnętrzną, które skutecznie chronią przed hałasem i zimnem.
Uszczelki mogą być w kolorze czarnym, szarym lub karmelowym, co pozwala dopasować je do kolorystyki profili.

Okna z profili Perfectline można wyposażyć w różnego typu okucia, także antywłamaniowe. Profile ramy pozwalają bardzo stabilnie mocować okucia i inne elementy do stalowego wzmocnienia o zamkniętym profilu.

Profile Perfectline mają 13-mm oś wrębu okuciowego, dzięki czemu okno jest dobrze zabezpieczone przed wyjęciem lub ewentualnym wyłamaniem.Trwałość i bezpieczeństwo użytkowania okien gwarantują natomiast stalowe wzmocnienia, które usztywniają ramę i skrzydła (bez dodatkowych wzmocnień można zbudować skrzydło o szerokości do 1500 mm). Wzmocnienia poprawiają także bezpieczeństwo antywłamaniowe okien.