Roleta – system osłonowy, który ma na celu ochronę przed nasłonecznieniem pomieszczenia oraz dekorację i wystrój wnętrza. W naszej ofercie można znaleźć:

  • Rolety wolnowiszące – najprostszy system, w którym tkanina jest przyklejana do poprzecznej ułożonej rurki aluminiowej. Rolety te są montowane do sufitu, ściany, lub na ramie okna.
  • Rolety w kasecie – to rolety, w których wałek z tkaniną jest estetycznie zabudowany w kasecie wyprodukowanej z PVC lub aluminium. Systemy te odznaczają się zdecydowanie zwiększoną estetyką w stosunku do zwykłych rolet wolnowiszących oraz lepszą ochrona tkaniny np. przed zabrudzeniami.
  • Rolety plisowane – wyjątkowo funkcjonalny rodzaj osłon okiennych, ponieważ w plisach można niezależnie podnosić i opuszczać górny i dolny profil rolety. Sprzyja to zwiększonej możliwości decydowania o partii okna, które aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić.
  • Rolety rzymskie – ekskluzywne rolety szczególnie przeznaczone do dekoracji wnętrz. Ich tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym podczas podnoszenia jej fałduje się.