Jest to produkt klasy premium. Wykonany w całości z tworzywa kompozytowego Rau-Fipro na bazie włókna szklanego. RAU-FIPRO X, nowa generacja naszego uznanego tworzywa kompozytowego, to nowe możliwości dla profili okiennych – teraz wzmocnionych o współczynnik X:

  • X-tra duże elementy – do 2,80 m wysokości
  • X-tra stabilne – dzięki pełnemu wzmocnieniu aż po narożniki
  • X-tra mocne – do skrzydeł o masie do 150 kg
  • X-tra efektywne – wartość współczynnika Uw do 0,60 W/m²K

Okno polecane przede wszystkim do nowoczesnych domów pasywnych i niskoenergetycznych o najwyższym standardzie. Gwarantuje nowatorską konstrukcję i parametry spełniające najwyższe oczekiwania.

System Geneo umożliwia uzyskanie wyjątkowej klasy efektywności energetycznej. Wykorzystanie 6 – komorowych profili o szerokości montażu 86 mm, wykonanych w technologii kompozytowej, zapewnia otrzymanie wyjątkowej sztywności bez zastosowania wzmocnienia stalowego!

90% wszystkich ram wykonanych z profili RAU‑FIPRO X nie wymaga wzmocnień stalowych. Zapobiega to powstawaniu niekorzystnych mostków termicznych.

Wolne komory można wykorzystać na dodatkową izolację termiczną. A w połączeniu z dwukomorowym oszkleniem termoizolacyjnym zapewnione są wzorcowe wartości współczynnika Uw na poziomie do 0,60 W/m2K.

Dodatkowa, środkowa uszczelka gwarantuje zachowanie najwyższej szczelności produktu. Jest to wyjątkowy produkt, dla najbardziej wymagających klientów, łączący w sobie nieograniczone możliwości aranżacji, oraz najwyższe parametry techniczne i użytkowe.