System drzwi przesuwnych ECLISSE ACOUSTIC został zaprojektowany celem zmniejszenia przepływu hałasu pomiędzy pomieszczeniami, w których jest zamontowany. Kaseta posiada wszelkie dotychczasowe zalety systemów ECLISSE, a dodatkowo eliminuje problem przepływu niechcianych dźwięków. Redukcja hałasu o około 38 dB. Listwa dociskowa górna zamontowana jest w górnej powierzchni skrzydła. W momencie zamknięcia drzwi listwa przesuwa się w kierunku ościeżnicy nadając szczelność. Próg opadający Umieszczony jest w dolnej krawędzi skrzydła. W momencie zamykania drzwi próg opada uszczelniając przejście.

Każdy element systemu został opracowany celem zapewnienia wyciszenia przejścia. W trakcie zamykania dźwiękoszczelnego skrzydła aktywowane są specjalne uszczelki dociskowe, które uszczelniają system przesuwny.

Skrzydło o grubości 40 mm gwarantuje wysoką izolację akustyczną. W komplecie posiada uszczelki dociskowe. Dostępne w wykończeniach: fornir naturalny lub malowane w kolorystyce RAL lub NCS. Ościeżnica wykonana z płyty MDF. Dostępne w wykończeniach: fornir naturalny lub malowane w kolorystyce RAL lub NCS.

Magnesy są niezbędnym elementem systemu. Zamocowane na przedniej krawędzi drzwi oraz na słupku dobojowym ościeżnicy. Ich zadaniem jest dociśnięcie i przytrzymanie skrzydła przy ościeżnicy.

Aluminiowe adaptery uszczelniające montowane na skrzydle w jego tylnej części, w pionie. Ich zadaniem jest uszczelnienie drzwi po zamknięciu w miejscu styku z kieszenią kasety.